CO Z TYMI PROPORCJAMI?

W programie w którym ostatnio miałam przyjemność gościć, powiedziałam jak ważne są proporcje. W pierwszej kolejności skupię się na torebkach, uważam że są najważniejszym codziennym dodatkiem.Należy jednak przestrzegać kilku zasad. Oto one:

  • Jeśli jesteś drobna, unikaj dużych torebek (podobnie jak innych ogromnych dodatków). Uważaj , bo wrażenie może być takie, że to torebka ma Ciebie a nie na odwrót.
  • Jeśli masz szerokie biodra (figura typu gruszka) lub dużą pupę, unikaj noszenia torebek listonoszek – opierających się o biodra. W taki sposób niepotrzebnie akcentujesz najszerszą część ciała. Dotyczy to przede wszystkim małych torebek na ramię na długich paskach – wybieraj raczej takie, które możesz nosić pod pachą lub na wysokości żeber. Jeśli już zdecydujesz się na listonoszkę niech ma kształt podłużny i pokaźny.
  • Duży biust zrównoważysz sporą torebką noszoną na wysokości bioder. Sylwetka zyska na lekkości jeśli zapomnisz o małych torebkach na krótkich paskach.Kopertówek nie wkładaj  pod pachę, noś je w dłoni lub wybierz model z możliwością noszenia na nadgarstku.
  • Figura typu jabłko musi unikać torebek małych. Mogą one sprawić, że sylwetka będzie wydawała się potężniejsza niż jest w rzeczywistości. Nie noś torebek na wysokości żeber lub talii, postaw na torebki w średnim rozmiarze noszone na wysokości bioder. Najlepiej kuferki o prostokątnym kształcie.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s